Polityka

Czy arabski antysyjonizm powróci?

Kategorie: Polityka

3 odpowiedzi »

  1. Demokracja nie jest wartością ale metodą wdrożenia poprawnego kontraktu społecznego. Ta funkcja demokracji musi być uznana jako taka przez większość społeczeństwa, inaczej nie ma wystarczającej bazy zaufania aby pracowała.
    Oczywiście nigdy w historii demokracja nie była poważnym argumentem w rokowaniach.

    To nie demokracja przekona Arabów i nawet nie Europejczyków, ale solidna większość żydowska między morzem i rzeką. Przed ustaleniem takiej większość nie ma nawet sensu w rokowaniach, a w celu podpisania zawieszenia broni wystarczy dwóch generałów reprezentujących strony. Szkoda wysiłku i pieniędzy na każdy inny akt polityczny.

  2. @MEF: Faktycznie. Na demokracje w krajach arabskich lepiej nie liczyc. A demokracja bez DEMOSU, to tak jak wodka bez alkoholu. A zeby byl demos, musi byc pozytywny bilans demograficzny. A zatem i w Izraelu glownym problemem powinien byc dodatni bilans demograficzny a nie demokracja (szczegolnie taka, gdzie trzeba bedzie prawdopodobnie po raz czwarty urzadzac wybory, zeby udalo sie uformowac jako-tako dzialajacy rzad). Izraelski satyryk Efraim Kishon zartobliwie zauwazyl w jednym ze swych felietonow, ze Chinczycy maja szczescie ze nie sa Zydami. Bo gdyby byli, to musieliby miec 57 890 partii politycznych (Kishon pisal to w czasach gdy Chiny liczyly oficjalnie 800 milionow ludnosci).

  3. Tylko demografia ustali równowagę sił między Żydami i Arabami na Bliskim Wschodzie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.