7 odpowiedzi »

 1. Mdli mnie serwilizm żydowskiej społeczności wobec “oczekiwań” władz. Włodek słusznie skojarzył postawę tej społeczności z postawą tych podobnych w latach 68-70.
  A wracając do Putina, to wcale nie kłamał, że Lipski był anytsemicką świnią. Nie on to wymyślił. Od razu się obrażają. Przede wszystkim ci, o których Putin mówił. Zbyt wielu dziś w Polsce obraża wyrażenie prawdy. Już to o czymś świadczy. Uczciwy człowiek, gdy słyszy słowa krytyki pod swoim adresem, przede wszystkim szuka przyczyn w sobie. A tu mamy święte oburzenie.

 2. Właśnie czytam w prasie izraelskiej że samobójcza groteska trwa i nawet idzie za ciosem: Polska i Izrael potępiają razem Ukrainę za antysemityzm.

  To ten sam Israel Katz który w swoim czasie zadeklarował ( za Szamirem) że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. I .Katz jest dzisiaj szefem MSZ bo Bibi został zmuszony na wyrzeczenie się teczki.

  Już czuje się brak gospodarza w Izraelu.

 3. Ta nota przypomina mi inna podobna note TSKZtu z 1968 r. potepiajaca wystapienia studentow w marcu tego roku. Oczywiscie nie jest to identyczne wydarzenie ale sa tu oznaki przymuszenia wladz do napisania takiego orzeczenia. Lipski, Dmowski, Beck zawsze szukali drog pozbycia sie Zydow z Polski. Tu oczekiwalbym opinii obiektywnych historykow a nie ulegac rzadowym manipulacjom rzadu PiSu.

 4. JB:
  Analogia do karczmy na kresach gdzie często bójka między Polakami i Rusinami kończyła sie wspólnym biciem karczmarza i jego rodziny pod jednoczącym hasłem ”hierosolyma est perdita”.

  Kresów już nie ma ale Polak i Rusin zostali. Ci sami.
  Z tego wniosek i pouczenie że nieważne o co kłóci się Polak z Rusinem, ewentualnie pójdą razem bić Żyda.

  Ale Żydzi polscy mają widocznie krótką pamięć.
  Rosyjscy mają dłuższą bo siedzą cicho.

 5. Nie rozumiem wpisu osoby podpisującej się MEF.. Może chodzi o to, że, w karczmie, w tym dzikim kraju czyli w Polsce, pijani antysemici rozbijają sobie głowy sztachetami. Zaraz po Nowym Roku ruszam w Polskę szukać tej knajpy o której pisał lub pisała MEF. Tylko co będzie jak tej knajpy nie znajdę? Chyba należałoby mnie,Żyda i tych pijanych antysemitów przeprosić?.

 6. A gdybym żył w Polsce nie wchodziłbym do karczmy gdzie pijani antysemici rozbijają sobie głowy sztachetami.
  Według starosłowiańskiej zasady “Ty bijesz mojego Żyda ja pobiję twojego Żyda”, każdemu Żydowi należy się bicie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.