Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej

 

Przyslal Jerzy Klechta

 


 

7 komentarzy to “Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej”

 1. Mdli mnie serwilizm żydowskiej społeczności wobec „oczekiwań” władz. Włodek słusznie skojarzył postawę tej społeczności z postawą tych podobnych w latach 68-70.
  A wracając do Putina, to wcale nie kłamał, że Lipski był anytsemicką świnią. Nie on to wymyślił. Od razu się obrażają. Przede wszystkim ci, o których Putin mówił. Zbyt wielu dziś w Polsce obraża wyrażenie prawdy. Już to o czymś świadczy. Uczciwy człowiek, gdy słyszy słowa krytyki pod swoim adresem, przede wszystkim szuka przyczyn w sobie. A tu mamy święte oburzenie.

 2. Właśnie czytam w prasie izraelskiej że samobójcza groteska trwa i nawet idzie za ciosem: Polska i Izrael potępiają razem Ukrainę za antysemityzm.

  To ten sam Israel Katz który w swoim czasie zadeklarował ( za Szamirem) że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. I .Katz jest dzisiaj szefem MSZ bo Bibi został zmuszony na wyrzeczenie się teczki.

  Już czuje się brak gospodarza w Izraelu.

 3. Ta nota przypomina mi inna podobna note TSKZtu z 1968 r. potepiajaca wystapienia studentow w marcu tego roku. Oczywiscie nie jest to identyczne wydarzenie ale sa tu oznaki przymuszenia wladz do napisania takiego orzeczenia. Lipski, Dmowski, Beck zawsze szukali drog pozbycia sie Zydow z Polski. Tu oczekiwalbym opinii obiektywnych historykow a nie ulegac rzadowym manipulacjom rzadu PiSu.

 4. JB:
  Analogia do karczmy na kresach gdzie często bójka między Polakami i Rusinami kończyła sie wspólnym biciem karczmarza i jego rodziny pod jednoczącym hasłem ”hierosolyma est perdita”.

  Kresów już nie ma ale Polak i Rusin zostali. Ci sami.
  Z tego wniosek i pouczenie że nieważne o co kłóci się Polak z Rusinem, ewentualnie pójdą razem bić Żyda.

  Ale Żydzi polscy mają widocznie krótką pamięć.
  Rosyjscy mają dłuższą bo siedzą cicho.

 5. Nie rozumiem wpisu osoby podpisującej się MEF.. Może chodzi o to, że, w karczmie, w tym dzikim kraju czyli w Polsce, pijani antysemici rozbijają sobie głowy sztachetami. Zaraz po Nowym Roku ruszam w Polskę szukać tej knajpy o której pisał lub pisała MEF. Tylko co będzie jak tej knajpy nie znajdę? Chyba należałoby mnie,Żyda i tych pijanych antysemitów przeprosić?.

 6. Żydzi, nie mieszać się do polityki gojów.

 7. A gdybym żył w Polsce nie wchodziłbym do karczmy gdzie pijani antysemici rozbijają sobie głowy sztachetami.
  Według starosłowiańskiej zasady „Ty bijesz mojego Żyda ja pobiję twojego Żyda”, każdemu Żydowi należy się bicie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: