Uncategorized

Donia

Szlomo AdlerTa książka, to niezwykła, prawdziwa historia ortodoksyjnej żydowskiej dziewczyny, której udało się wcielić w Ukrainkę. Pracując w niemieckim kasynie w Bolechowie, podejmuje ogromne ryzyko ukrywając żydowskie małżeństwo, uciekinierów z getta. Ocala ich życie. To wspaniała historia o odwadze, nadziei, która budzi wiarę w człowieka. To Ty Shlomo tą historię ocaliłeś od zapomnienia.
Wydawca – Wiktor Najder


Photo Studio WM – Wiktor Najder <biuro@photowm.pl>

Niezwykła szczerość Adlera, wigor i klarowność jego umysłu, głęboka emocjonalność i niezwykle poruszające pragnienie zrozumienia okropności, Historia, która nawiedziła jego i jego miasto, sprawiają, że narracja jest zarówno niezapomniana, jak i niezwykle ważna w czasie, gdy głosy tak wielu ocalonych są na zawsze uciszone.
Daniel Mendelson autor „The Lost” – („Zagubieni”)

Pan Adler jest urodzonym bajarzem i bardzo ciekawym językiem opisuje niezwykłą historię. Rozdziały, które mi dał do przeczytania, spełniły wszystkie moje oczekiwania. Nie tylko rejestruje wydarzenia, które w innym przypadku byłyby stracone, ale robi to szczegółowo, precyzyjnie i stylistycznie. Z delikatnym humorem, a przede wszystkim dojrzałą mądrością, jaką dał mu wiek i dystans do jego przerażających doświadczeń. Sposób pisania pana Adlera jest zarówno czytelne, jak i historycznie dokładny, a wraz z malejącą liczbą świadków jest niezbędnym dokumentem dla przyszłych pokoleń.
Anatol Regnier, pisarz, autor, Monachium – Niemcy

Czytanie książki o Holokauście jest jak czytani o zatonięciu Titanica. Zakończenie znasz z góry, ale napięcie każdej indywidualnej historii jest zwiększone przez szczegóły życia osoby, z którą się utożsamiasz, czytając Wszystkie postacie w książce ożywają z prawdziwą empatią. Historia wsparta wsparte zdjęciami dająe czytelnikowi wgląd w życie i czasy tamtej epoki. Przeczytanie książki było doświadczeniem otwierającym oczy.
Dziękuję Szlomo za ten przywilej.
Norman Barron, Kfar Saba – Izrael

To nie jest zwykła książka, ale Sefer Yizkor po tych wszystkich pięknych ludziach, którzy zginęli. Bardzo dużo przeszliście i myślę, że przeżyliście, aby o tym opowiedzieć i stworzyć nowe rodziny w Izraelu. W tych dwóch kwestiach odniosłeś sukces. Wszyscy, którzy zginęli, żyją w nas samych, w naszej pamięci. Podziwiam cię, z tyloma imionami zachowanymi w twojej pamięci. Jedno mogę ci powiedzieć: zrobiłeś wielką micwę, pisząc tę książkę.
Henryk Schoenker, pisarz, autor książki „Dotkniecie anioła”


Ksiazka dostepna jest pod adresem wydawcy Wiktor Najder biuro@photown.pl w pozniejszym okresie w ksiegarni muzeum ” POLIN”

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.