Inne spojrzenie 5

Kandydaci Demokratów

.

Napisal i przyslal Izhak Walfish

 


 

W ostatnich latach Demokraci wybierają dziwnych kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pierwszym był Barak Hussein Obama(Mu…przepraszam, to słowo nie wolno  używać)Młody senator o którym nikt nie slyszal. Dzisiejszy kandydat J.Baiden tak oto wyraził się onim:

 

Pierwszy raz w historji Ameryki kandydatem na prezydenta będzie dobrze ubrany i czysty Afrikan-Ameryka. No i udało się, Obama został prezydentem, a J.Baiden w nagrodę  Vice.
Następna to Hillary Clinton.Ona była bardzo znana(nawet za bardzo). Właściwie wiecej zalet nie miała. Zmobilizowano ekspertów        „Public Relation”, ale wiele nie zdziałali.
Jedynie slagon wyborczy był udany.

 

Cytuje z pamięci M. Albright:”
„Wszystkie kobiety musza głosować na Hillary, przecież ona tez jest kobieta”.
Hasło się przyjęło.Hillary nie.
Teraz mamy J.Baidena. Wszystko wskazuje       na to ze: ”coś tam k—wa  nie gra.” Mam takie    wiadomości jak wszyscy inni, ale to co widzę i słyszę w TV jest naprawdę żenujące. Nie wiem jak się ustosunkować do tego bez precedensu zjawiska. Jeżeli rzeczywiście jest chory, to kto zadecydował ze właśnie Baiden jest odpowiednim kandydatem na najwyższe i najważniejsze polityczne stanowisko na świecie.

 

Znając stosunki polityczne w USA ,wiem ze w p.Demokratycznej nic nie dzieje się przypadkowo, ktoś lub komisja postanowili o tym. Z drugiej strony jeżeli jest to strategia na zdobycie „Tronu” to znowu dziwne ale w
Ameryce nigdy nie wiadomo. Gra na litość może być skuteczna, szczególnie u dużej ilości kobiet. Wielki znak zapytania???
 
ZOBACZYMY?

 

Izhak Walfish

10 komentarzy to “Inne spojrzenie 5”

 1. Ma Pan rację bo tu w Izraelu tumult jak gdyby odbywały się tu obok nas. Jest to podniecane specjalnie przez takich którzy spędzili czas w Ameryce
  A teraz prubują wtrącać się

 2. Ewa Korulska 18/07/2020 at 09:00

  Izhak ma racje.
  W Ameryce wszyscy zwariowali wskutek długoletniego prania mózgów w szkołach.
  Ta zabawa skończy się rewolucja na której wszyscy stracą, a najbardziej czarni.
  Dziś wyslac dziecko na uniwersytet to duże niebezpieczeństwo ze powróci z dyplomem i kompletnie ogłupiały lewactwem. A jak Żyd to w dodatku pobity.
  Juz lepiej niech zostanie elektrykiem i założy własna firmę.
  Dzis wyslalabym swoje dziecko tylko do Izraela na studia. Bo izraelskie uniwersytety to jedyne placówki madrego i bezpiecznego nauczania, bez uszkadzania umysłu i ciała.
  A i to nie wszystkie…
  Albo namowilabym mlodego na jakiś techniczny konkretny zawód a reszte wiedzy uzupełni sobie sam na internecie. Tam wszystko jest dostępne, wystarczy dobrze poszukać i niepotrzeba marnowac sobie pięciu lat życia w jakiejs antysemickiej anachronicznej instytucji do prania mózgów nazywanej pompatycznie uniwersytetem.
  Moja rodzina ma wyższe wykształcenie od czterech pokoleń a przedtem miała studia talmudyczne, ale dzisiaj wszystko się zmieniło.

 3. Izhak Walfish 18/07/2020 at 01:34

  Komentarz dla WST
  Biden nie miał na mysli pochodzenia etnicznego Obamy. Widocznie zle sformułowałem to zdanie które zrozumiałeś inaczej. Bdenowi chodziło o czystość higieniczna Obamy a nie jak myślałeś etniczna.

 4. Izhak Walfish 16/07/2020 at 15:49

  Odpowiedz Rysiowi.
  Jestem Izraelczykiem, Amerykaninem, Polakiem I jeszcze moge dodac tez Kirgizem bo tam sie urodzilem, ale nigdy nie zapominam ze jestem Zydem.

 5. No jak zwykle plotki z brzucha wieloryba…”czysty Afrikan-Ameryka” Obama był mulatem, papa Afrykanin mama biała Amerykanka. Bardziej ekstremistyczni Afro-Amerykania uważali go za białego, a większość Amerykanów za czarnego. W Afryce Południowej był mulatem, a w Kenii, gdzie odwiedził babcie uważano go za białego.
  …poza tym, przeczytaj sobie jego biografie, był przez wiele lat stanowym potem federalnym politykiem.

 6. Zgadzam się z ml że to poważna kandydatka.

 7. Ilhan Omar jest moze najlepsza kandydatka na VP.Kobieta, kolorowa, i troche ”trans” -Byla zonata z wlasnym bratem by mu umozliwic prawo pobytu w Ameryce.
  Jest antyizraelska I antyzydowska i Pelosi, najpotezniejsza kobieta w Ameryce, popiera ja w wyborach senackich teraz.

 8. Problemem Amerykanów nie jest Biden, ale jego VP. Ta postać jeszcze nieznana, ale jej profil tak. To koniecznie ma być kobieta, albo jeszcze lepiej „trans” i kolorowa według autorytatywnych badań Rewolucyjnej Komisji do Spraw Rasy i Korzeni.
  Komisja już funkcjonuje w luźnej formie na sieciach społecznych i na uniwersytetach.

  Biden wygasa i bardzo możliwe że po pewnym czasie VP przejmie zarząd USA.

 9. aleksander 16/07/2020 at 05:48

  Nie za dużo żółci?

 10. Nie bardzo rozumie co Izhak Walfish chce powiedzieć ale może to tylko mój problem nie rozumieć pogmatwanych myśli. Mam nadzieje ze on sam wie. I w ogóle, czy jest Amerykaninem? jeżeli nie, to co go to obchodzi?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: