Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 23.3 – 24.3USA i ONZ potępiają atak terrorystyczny w południowym Izraelu, w którym zginęły cztery osoby


 Indyjski gigant supermarketów Lulu Group International z siedzibą w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich negocjuje z izraelskimi urzędnikami rządowymi w sprawie prowadzenia sklepów w Izraelu


LinkedIn należący do Microsoftu nabywa izraelską platformę analityczno-marketingową Oribi  za 80 milionów dolarów.


Policja poinformowała, że ​​dwóm mężczyznom, którzy zastrzelili terrorystę, w Beer-Szebie , zostanie im zwrócona broń.


Prezydent Polski porównał rosyjskie ataki na Ukrainę do sił nazistowskich podczas II wojny światowej, mówiąc że oblężony Mariupol wygląda jak Warszawa w 1944 r. po tym, jak Niemcy zbombardowali domy i zabili cywilów „bez litości”.


Stopa bezrobocia w Izraelu spadła do poziomu sprzed COVID wynoszącego 4%


Izraelska drużyna hokejowa kobiet debiutuje na mistrzostwach świata


„Tech dla ludzkości”: izraelski startup rozwijający uniwersalną krew nagrodzony w Dubaju


Były wiceprezydent USA Mike Pence zaczął dystansować się od byłego prezydenta Donalda Trumpa, podejmując coraz bardziej jawne kroki w kierunku Białego Domu.


Zmarła Madeleine Albright (właść. Marie Jana Korbelová) – urodzona w 1937 roku, w rodzinie praskich Żydów, była Sekretarz Stanu USA. Była pierwszą kobietą na tym stanowisku. Miała 84 lata.


Ważną część izraelskiego szpitala polowego w Ukrainie stanowią oddziały pediatryczne.


premier Naftali Bennett po raz kolejny rozmawiał telefonicznie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem na temat wojny w Ukrainie. Bennett “podzielił się swoją oceną sytuacji w Ukrainie, biorąc pod uwagę jego kontakty z przywódcami innych krajów, i wyraził kilka pomysłów w związku z toczącymi się negocjacjami”. Przy tej okazji Putin potępił morderczy zamach w Be’er Szewie.


wysoki rangą irański generał ostrzegł w środę, że Teheran natychmiast się zemści, jeśli Izrael zabije któregoś z jego żołnierzy,.


Powołując się na obawy związane z możliwymi niedoborami w związku z kryzysem na Ukrainie, izraelski minister transportu polecił, aby w nadchodzącym miesiącu pierwszeństwo przy rozładunkach w portach tego kraju miały statki towarowe przewożące zboże i paszę.


Izrael i Maroko podpisały w środę porozumienie o współpracy w cywilnych projektach lotniczych po odnowieniu stosunków dyplomatycznych, głównie w wyniku porozumień Abrahama z 2020 roku.


Po raz pierwszy od podpisania Porozumień Abrahamowych w Abu Zabi została opublikowana izraelska książka badawcza, ogłosił Uniwersytet w Tel Awiwie.


Izraelski Ministerialny Komitet ds. Zamówień zatwierdził nowy plan obrony dla północnego Izraela wart setki milionów dolarów


Teheran jeszcze nie zgodził się na zgłoszony kontrowersyjny kompromis z Waszyngtonem w związku z usunięciem Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej z czarnej listy terroru Departamentu Stanu USA w zamian za deeskalacji na Bliskim Wschodzie


ministerstwo zdrowia poinformowało, że izraelski szpital polowy działający w Mościskach w Ukrainie, w ciągu pierwszych trzech dni działalności przyjął 268 pacjentów, z których 17 zostało hospitalizowanych, a 184 po udzieleniu pomocy zostało wypisanych do domu.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.